Yale chroni miliony domów

Yale chroni miliony domów i firm na całym świecie i jest marką, która stoi za zamkami każdego projektu i funkcji w ponad 125 krajach. Jest jedną z najstarszych międzynarodowych marek na świecie i prawdopodobnie najbardziej znaną nazwą w branży zamykania.

Yale ma swoje korzenie w kolonialnej Ameryce. Rodzina Yale zdecydowała się wyemigrować do Nowego Świata z Północnej Walii. Kilka pokoleń później, około 1840 roku, Linus Yale Senior, rozpoczął projektowanie i produkcję serii innowacyjnych zamków o wysokim poziomie bezpieczeństwa w swoim Yale Lock Shop w Newport w stanie Nowy Jork. Specjalizował się w drogich, ręcznie robionych zamkach bankowych.

Syn Linusa Yale Sr. dołączył do ojca w tym biznesie w 1850 roku i udoskonalił i opatentował zamek bębenkowy z zamkiem błyskawicznym swojego ojca i stał się uznanym ekspertem w dziedzinie blokowania swoich czasów. W 1862 roku Yale Jr. wprowadził Monitor Bank Lock, zaznaczając przejście w blokadach bankowych od zamków na klucze do zamków lub zamków szyfrowych. Zasady zawarte w jego Monitorze Blokowania są teraz standardem w zamkach szyfrowanych w USA.

Leave A Reply